DIŞ TİCARET


DIŞ TİCARET

Dünya ekonomisi içerisindeki uluslararası ilişkilerde doğru partneri bulmak iş stratejisinde başarıya ulaşmak için en önemli unsurdur.TULPAR  şirketi olarak, Türkiye ve tüm dünya ülkeleri arasında gerçekleştirilmek istenen dış ticarette köprü görevi üstlenmekteyiz. Türkiye ekonomisi gün geçtikçe farklı sahalarda, farklı iş kollarında ticaret yapan kuruluşlar ile hızla gelişmektedir. Türkiye'nin jeopolitik konumu, kültürel zenginlikleri, mali ve hukuki yönleri ile, yerel iş ve müşteri ilişkilerini, daha iyi tanıtabilmek amacı ile TULPAR olarak profesyonel çözümler üretmekteyiz.

TULPAR, başta Türkiye olmak üzere, tüm dünya şirketleri için ideal bir çözüm ortağıdır. Yabancı şirketler ile yerel şirketlerin ortak payda da, daha iyi ve sağlam temellerde buluşmasına yardımcı olmaktadır. Uluslar arası anlaşma sürecinde, ticaret stratejileri geliştirerek, ortak girişimciler için  profesyonel danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Tulpar, Dış ticaret sürecinde karşılaşılan problemlerin çözümünde belirlediği analitik yöntemlerle sorunların giderilmesinde aktif rol almaktadır. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında pek çok üretici ve tedaninrikçi ürünlerini dünya pazarında müşteriler ile buluşturmaktadır.HİZMETLERİMİZ


  • Ürünün yurtdışı ve yurtiçi hedef pazar araştırmasının yapılması,
  • Dış ticaret planı dosyası hazırlanması,
  • Dış ticaret müsteşarlığını verdiği IPAD Pazar araştırma desteği kapsamında Pazar araştırması yapılması,
  • Firmaların yurtdışında ve yurtiçinde tanınmasını sağlayan ve sesini duyurabileceği ürettiği ve tedarik ettiği ürünleri pazarlayabileceği uluslar arası ticaret sitelerine üyelik ve kayıt işlemlerinin yapılması,
  • Firmaların ürettikleri ve tedarik ettikleri ürünlerin satılabilmesi ve satın alınabilmesi için birebir müşteri diyalogu ile sıcak satış ve satın alma yapma imkanının sunulması.
  • Firmanın ihracattaki ve ithalattaki seviyesinin artması yada başlangıç aşamasında ise hedef ülke seçimi ve hedef pazardaki ürünün boyut ve Pazar analizinin yapılması.